Kasa fiskalna w warsztacie samochodowym w 2015 roku

 
Kasa fiskalna w warsztacie samochodowym już niebawem stanie się koniecznością. Minister Finansów przygotował projekt nowego rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.

 

Kasa fiskalna w warsztacie samochodowym już niebawem stanie się konicznością. Projekt rozporządzenia jest obecnie w fazie konsultacji i prawdopodobnie do końca listopada tego roku zostanie podpisany w jego obecnym kształcie. A to oznacza, że wykonując usługi naprawy pojazdów samochodowych, motocykli, motorowerów (w tym wymiany opon lub kół oraz naprawy opon i ich zakładania, regenerowania, bieżnikowania) a także usługi w zakresie badań i przeglądów technicznych pojazdów na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczłtowych, będziesz zobowiązany do instalacji kasy fiskalnej w 2015 roku, bez względu na wysokość obrotu.

Meritum Biuro Rachunkowe Dariusz Nowak

Przewidziano jednak czas na zainstalowanie kasy fiskalnej. Jeżeli dotychczas korzystałeś ze zwolnienia ze względu na wysokość obrotów (20 tys. zł rocznie) nie musisz instalować kasy od początku przyszłego roku. Będziesz zobowiązany stosować kasę od 1 marca 2015 roku. Jeśli warsztat samochodowy zacznie działać od przyszłego roku, ewidencję na kasie fiskalnej musisz prowadzić od pierwszej sprzedaży na rzecz wymienionych wyżej podmiotów.

Czytaj także:

  • Wpisów nie znaleziono

Podstawa prawna

Projekt z dnia 22 lipca 2014 r. Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących

Nota prawna

Administrator strony informuje, że niniejszy artykuł służy wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowi porady ani opinii podatkowej czy prawnej w rozumieniu art. 2 ust. 1 i art. 31 ustawy o doradztwie podatkowym (Dz. U. z 1996 r. Nr 102, poz. 475 ze zm.)